BIOGRAFIA

moloch-biografia-fotoPísal sa rok 1997. V tomto čase vznikla formácia Druhá Strana, ľudia tvoriaci túto formáciu boli viacerí, no na mikrofóne bola zastúpená iba dvomi z nich. Jednou z týchto osôb bol Moloch Vlavo.

Ako čas plynul rodili sa demo nahrávky zachytávjúce priebeh diania v jednom z najväčších sídlisk strednej Európy v 5ržalke. Prvé zjednotenie nahrávok bolo zachytené na LP doske EP Zápalka v roku 2004. Prvá albumová doska – Druhá Strana Výpoveď otom čojetu videť 2006. Druhá albumová doska – Druhá Strana Duo 2007. Po 10. ročnom pôsobení sa Druhá Strana rozdeľuje a zaniká v prvej polke roku 2008.

Moloch Vlavo v tom čase intenzívne pracoval na svojom vlastnom projekte s názvom Mikrofón je ručná zbraň. Sólo doska Molocha Vlavo oficiálne vyšla v decembri roku 2008. Túto dosku vystihuje iba jedna veta : ,,Šokujúco šikanujúci prejav rvúci, na ulici gradujúci!” Doska potvrdzuje silu a dôraz nového zvuku s pravdivím a dramaticko-charakteristickým repom. Svojský a silný štýl mohol Moloch naplno uvoľniť vďaka spolupráci s hudobným producentom, ktorým bol UMELEC.

V roku 2013 vyšlo EP s názvom Denisovan – 5ržalské melódie. V roku 2014 sa dala Druhá Strana dokopy a vydala tretí album s názvom Synusojda už pod vlastným labelom. V roku 2015 vznikol mixtape-ový projekt Falanga Faltape. Po skončení mixtapu Falanga sa začali práce na druhom sólo albume s názvom Mikrofón je ručná zbraň II, kde o výkonnú produkciu sa postaral Moloch Vlavo a hudobnú produkciu Ing. Marek Šurin. Táto spolupráca priniesla unikátne skladby v rôznych odtieňoch repového žánru. Tento počin vychádza na jeseň 2016 – 8 rokov po prvom sóle.

Diskografia